Hogyan hat a cukor az energiaszintünkre?
A különböző cukorfélék mind-mind más hatással vannak energiánkra. Vizsgáljuk meg a cukor természetes forrásait.
A méz hatásai
Az ember már az ókorban is fogyasztott mézet. melynek nyomát a spanyolországi Cuevas de la Araña barlangban (Pókbarlangok) talált 12 ezer évvel ezelőtti sziklarajzon is láthatunk.
A virágokból előállított, kozmikus energiákkal teli mézet a méhek szorgos munkájának köszönhetjük. A méz antimikrobális és antiboxidáns hatású. A hagyományos méhészetből származó méz egészséges, mert a szabad méhek energiája egészen más, mint a fogságban tartott méheké. Ez más állatokra is igaz, például a tehénre, amit szabadon legeltetnek és nem egy karámban bezárva, fejőgépen tölti az életét.
A nádcukor hatásai
Az Ázsia déli részein őshonos, Nagy Sándor idején megjelent, nyomelemekben gazdag nádcukrot a növény szárából finomítás nélkül nyerik: a megtisztított cukornádat kipréselik, és a kapott léből gőzzel készítenek granulátumot, ezért egyaránt tartalmaz kozmikus és földi energiákat és a szív-, keringési- és légzőrendszerre is kedvezően hat.
A répacukor hatásai
A répacukor (hagyományos kristálycukor) Napóleon uralkodása alatt jelent meg. Csak földi energiákat tartalmaz, mert a növény gyökeréből vonják ki. A répacukor a gondolkodást földhöz kötötté teszi, míg a virágból származó méz hatására gondolataink kozmikus magasságokban szárnyalnak.
A répacukor idegrendszerre gyakorolt hatása sem kedvező:
- A feldolgozott, fehér cukrot tartalmazó ételek fogyasztása B vitamin utáni sóvárgáshoz, nyugtalansághoz, szorongáshoz vezet. Többletkalóriát szervezetünk nem tudja feldolgozni, ezért elhízáshoz vezet.
- A répacukor fogyasztása savasít.
- A fehér cukor rabolja a kálciumot, magnéziumot, így árt a csontoknak és az idegrendszernek is.
- Nem tartalmaz rostokat, így káros az emésztésre is.
- Felborítja a belső elválasztású mirigyeink működését és hormonháztartásunkat.
- Káros a bőrnek, a hajnak, a szemnek.
- Gyermekek hiperaktívak és kezelhetetlenek lehetnek tőle.
- A felnőtteknél ez stresszként, agresszióként jelentkezik, mely végül a szervezetet kimerítve fáradékonysághoz vezet. A fehér cukorból testünkben képződött alkohol káros a májnak.
Természetes szénhidrátok és finomított cukor:
A természetes szénhidrátok az ember önállóságát fejlesztik, a finomított cukor az egoizmust fokozza, önzővé tesz.
Milyen cukrot tartalmaznak a DXN gombáskávéi?
Jó hírem van! 🙂
A DXN Ganoderma gyógygombás kávé különlegességei és kakaója nádcukrot tartalmaznak. Annyi nádcukortól semmi bajunk sem lesz, amennyit egy pár csésze kávéban vagy kakaóban elfogyasztunk. Ez a cukormennyiség a cukorbetegeknek sem árt meg, főleg a DXN kávékban levő Ganoderma gyógygomba vércukorszintre gyakorolt kedvező hatása miatt sem.